O AUTORZE


Mam na imię Aleksandra.
 Jestem uczennicą liceum, niepełnoprawnym filozofem po jednej Olimpiadzie, zwolennikiem wielogodzinnego wędrowania po muzeach i galeriach sztuki oraz żeglarzem jachtowym, który kiedyś chciałby zdać patent na sternika morskiego. Jestem również po części wszystkim tym, co dane mi było w życiu przeczytać. A o tym właśnie będzie ten blog.

Moja przygoda z czytaniem zaczęła się od ... pierwszej przeczytanej przeze mnie książki.  Uwielbiam czytać i choć z każdym rokiem czasu na czytanie dla czystej przyjemności ubywa (przybywa za to podręczników, opracowań i materiałów naukowych) jest to pasja, która we wnętrzu człowieka się rodzi i opuszczać go nie ma zamiaru. Co jakiś czas trzeba ją tylko karmić odpowiednią literaturą.

Książki można czytać, można się nimi delektować lub bez umiaru je pochłaniać, zarywając noce dla "jeszcze jednej strony" lub "jeszcze jednego rozdziału". Swoboda w czytaniu nie zna granic, co jest rzeczą piękną i zdecydowanie wartą tego, aby o niej mówić, a tym bardziej - żeby o niej pisać.

Zapraszam Was więc serdecznie na mojego bloga, na którym znajdą się recenzje książek, ciekawe fakty, interpretacje i ich analizy. Miłego czytania!

Komentarze